Yunan Adalarına Feribot Logosu

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri

Ayvalık Midilli feribot seferleri ile Midilli seyahatiniz şimdi çok daha kolay.

Bilet Satınal

 • Ayvalık
 • Bodrum
 • Çeşme
 • Kaş
 • Kos
 • Kuşadası
 • Marmaris
 • Meis
 • Midilli
 • Rodos
 • Sakız
 • Samos
 • Seferihisar
 • Ayvalık
 • Bodrum
 • Çeşme
 • Kaş
 • Kos
 • Kuşadası
 • Marmaris
 • Meis
 • Midilli
 • Rodos
 • Sakız
 • Samos
 • Seferihisar

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri

Midilli, Kuzey-Doğu Ege’de güzel bir adadır. Şair Sappho nedeniyle dünyaca ünlü Yunan adalarından bir diğeridir. Uzun bir geçmişe ve zengin bir geleneğe sahip olan Midilli, daha çok aileleri ve özel tatil yapmak isteyen gezginleri cezbetmektedir. Zeytin bahçeleri ve dağlarla dolu Midilli adası harika bir ortama sahiptir. Ada, yüksek kaliteli zeytinyağı üretimi ile ünlüdür!

Ayvalık'tan Midilli'ye Feribot

Midillli adasına kolaylıkla Ayvalık’tan kalkan feribotlar ile ulaşabilirsiniz. Tüm yıl boyunca devam eden Ayvalık Midilli feribot seferleri özellikle yaz aylarında her gün karşılıklı olarak düzenlenmektir.

Midilli'ye Yunanistan'dan Feribot Seferleri

Pire limanından haftada yaklaşık 4 ila 5 kez feribot kalktığı için Atina’dan Midilli’ye kolayca ulaşabilirsiniz. Midilli ayrıca Yunan anakarasının kuzey tarafındaki Kavala limanına ve Syros, Mikonos, Ikaria ve Chios gibi bazı adalara feribotla bağlıdır.

Midilli Adasına Yunanistan’ın farklı bir adasından seyahat edecek iseniz biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Midilli'ye Feribot

Midilli Yunanistan birçok pitoresk köyle doludur! Bir tepenin yamacına kurulmuş geleneksel bir köy olan Molyvos, Midilli’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Molyvos köyü, Ege Denizi’nin nefes kesen manzarasına sahiptir. Köyün üzerinde, Molyvos’u istilalardan korumak için kullanılan heybetli bir Orta Çağ Kalesi bulunur.

Midilli, Ege Denizi’nin doğu kesiminde oturan güzel bir adadır. En büyük Yunan adalarından biri olan Lesvos, aile tatilleri ve turistik rotadan uzakta dinlendirici bir tatil için popüler bir destinasyondur. Sakız adasına yakınlığı sayesinde Midilli, aynı zamanda ada gezintisi için de harika bir başlangıç noktasıdır!

Midilli adası Yunanistan, Molyvos, Petra, Kalloni, Skala Sykamias ve Midilli gibi birçok pitoresk köyle doludur. Bu köyleri keşfetmek için adanın etrafını dolaşmak mutlak bir zorunluluktur!

Şirin küçük köyler dışında, adanın etrafını dolaşmak sizi birçok anıta da götürecektir. Roma su kemerlerinden Bizans manastırlarına ve kalelerine kadar birçok tarihi döneme ait yerleri ziyaret etme şansınız olacak!

Ziyaret edilmesi gereken bazı anıtlar, adayı korsan istilalarından korumak için kullanılan Midilli, Molyvos ve Sigri Ortaçağ Kaleleridir.

Midilli’deki bir başka etkileyici yer, adanın batı tarafında, Singri’deki Taşlaşmış Orman’dır. Bu orman, volkanik aktivite nedeniyle yaklaşık 15 ila 20 milyon yıl önce taşlaşmış ve nadir bir jeolojik anıt olarak kabul edilmektedir.

Midilli adası Yunanistan’ın harika bir destinasyon olmasının bir başka nedeni de güzel manastırları. Ada, Ipsilou Manastırı ve adanın koruyucusu olan Aziz Raphael Manastırı gibi birçok manastırla doludur.

Uzun bir geçmişe ve nefes kesici doğal güzelliğe sahip destinasyonları seviyorsanız, Lesvos, Türkçe: Midilli seyahat listenizde mutlaka olması gereken bir adadır!

Midilli Adası

Kuzeydoğu Ege Denizi’nde bulunan Midilli adası Yunan ana karasından ziyade Türk kıyılarına daha yakındır.  Hemen karşısında Ayvalık ve Dikili ilçeleri vardır.
Midilli adası Yunanistan’ın en büyük üçüncü adasıdır. Toplam büyüklüğü 1.633 km² olan ada oldukça dağlık bir adadır.

Midilli olarak adlandırdığımız adaya Yunanlılar tarafından Lesbos veya Lesvos denilmektedir. Mytilene adanın başkentidir. Midilli adasının en popüler bölgeleri ise Midilli (Mytilene) , Molivos (Mithymna), Sigri, Petra, Plomari, Agiasos, Eressos ve Mantamados’dur.

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri

Midilli Adası'na Nasıl Gidilir?

Türkiye’den en fazla turist çeken Yunanistan adalarından biri de Midilli’dir. Orijinal ismi Lesvos yada Lesbos olan adaYunanistan’ın 3. büyük adası olup Ayvalık’tan ulaşımın en kolay yolu ise çift yönlü olarak düzenlenen feribot seferleridir.

Yolculuk normal feribotlarla yaklaşık 1,5 saat sürmekte olup hızlı feribotlarla bu süre 1 saat ya da 45 dakikaya düşebilmektedir. Ayvalık Midilli feribot seferleri yaz sezonu boyunca her gün olup kış sezonunda ise haftanın belirli günlerinde yapılmaktadır.

Ayvalık’tan Midilli adasına düzenli sefer düzenleyen firmalar Turyol, Jale Tur ve Uğur Jale Tur’dur. Feribot biletleri yetişkinler için ortalama gidiş-dönüş 30 Euro, çocuklar için ise 15 Euro’dur. Feribot seferleri ile dilerseniz kendinize ait motosiklet, otomobil, jeep, karavan, kamyonet ve minibüs ile de Ayvalık’tan Midilli’ye feribot geçişi yapabilirsiniz.

Midilli Adası'nda Gezilecek ve Görülmesi Gereken Yerler Nereleridir?

Midilli sadece doğal güzellikleri ile değil aynı zamanda tarihi ve etkileyici mimarisi ile de ünlüdür. Midilli tatiliniz sırasında mutlaka görmeniz gereken yerler ise Midilli Kalesi, Moria’daki Roma su kemeri, antik Messon Tapınağı (veya Messa Kutsal Alanı), Molyvos Kalesi, Sigri Kalesi, Sigri’deki taşlaşmış orman, Kalloni Körfezi’nin sulak alanları, Antik Eresos’un akropolisi, Limonos Manastırı, Midilli kasabasındaki konaklar, Müze-Kütüphane Stratis Eleftheriadis-Tériade ve Theophilos Müzesi ünlü yerel ressamın eserlerinden oluşan geniş bir koleksiyona sahiptir.

Midilli aynı zamanda Ouzo’nun başkentidir. Yunanistan’da satılan ilk 5 Ouzo markasının 3 tanesi Midilli’de üretilmektedir. Adada aynı zamanda ziyaret edeceğiniz Ouzo Müzesi de bulunmaktadır. Midilli neyi ile meşhur? Bu sorunun cevabı elbette sadece Ouzo değildir ada aynı zamanda zeytin, zeytin yağı ve sabundur. Adaya yapacağınız ziyaretlerinizde hediye olarak alınabilir.

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri ve Saatleri

Pandemi ile kapalı olan Ayvalık Midilli feribot seferleri 2022 yılında sınırların açılması ile tekrar başlamıştır. Yapılacak olan bu ilk seferi bekleyen misafirler, feribot seferlerinin yeniden başlaması ile Türk turistler Ayvalık Midilli seferlerine büyük ilgi göstermişlerdir.

Midilli adasına en hızlı ve ekonomik şekilde Ayvalık’tan gidilebilmektedir. Ayvalık Midilli feribot seferlerini gerçekleştiren Jalem Tur ve Turyol firmalarının feribotları vardır. Turyol firmasına ait normal feribot ile 90 dakikada ve Jalem Tur firmasına ait olan hızlı katamaran ile de seferler 45 dakika sürmektedir.

Turyol ve Jalem Tur firmalarının Ayvalık Midilli feribot sefer saati yaz ve kış dönemlerinde farklılıklar göstermektedir. Ayvalık Midilli feribotlarının kalkış saati sabah 9.00’dur. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı dönemlerinde ek feribot seferleri düzenlenmektedir.

Ayvalık Midilli Feribot Bileti Fiyatı

Ayvalık Midilli feribot bileti ücretleri Turyol firmasında, yetişkinler için 30 Euro, 6 ile 12 yaş arası indirimli olarak 15 Euro ve 5 yaşa kadar çocuklar için ise 5 Euro’dur.

Jalem tur firmasında Ayvalık Midilli feribot bilet fiyatı yetişkinler için 35 euro, 6-12 yaş aralığında çocuklar için 17.50 Euro ve 0-5 yaş aralığı için 5 Euro’dur. Ayvalık Midilli feribot biletlerini en uygun fiyat garantisi ile alabilirsiniz. Ayvalık Midilli feribot seferleri tüm yıl boyunca devam etmektedir.

Ayvalik Midilli Feribot Seferleri

Ayvalık Midilli Arabalı Feribot

Ayvalık Midilli feribotları ile adaya dilerseniz kendi araçlarınız ile de geçiş yapabilirsiniz. Araçlı feribotlar da yıl boyu çalışmaktadır. Bu şekilde Midilli adasında kiralık araç yerine kendi aracınızla en ekonomik şekilde adaya geçiş yapabilirsiniz. Ayvalık Midilli araçlı feribotlarında sınırlı sayıda kapasite olmasından dolayı biletlerini erkenden bize ulaşarak alabilirsiniz.

Midilli Adası'na Pasaport ve Vize Şartları Nelerdir?

Yunanistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vize rejimine göre vizeye tabidirler. Diplomatik pasaport, hizmet pasaport ve yeşil pasaport hamillerinin vizeye ihtiyacı yoktur.

Vizeler ikametinizin bağlı bulunduğu konsolosluklardan alınmaktadır. başvuru sahibi tarafından hazırlanması gereken evraklar ve vize başvuru formunun detaylarına Yunanistan Schengen Vizesi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yunanistan’ının üçüncü büyük adası olan Midilli adasına gidebilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahibi olanların geçerli bir Schengen vizesine ihtiyaçları vardır. Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize gerekmemektedir.

Midilli adası da dahil olmak üzere Yunan adalarına kimlik kartı ile geçiş yapılamamaktadır. Seyahatler sadece pasaport ile yapılabilmekte olup çıkış yapılacak gün itibari ile pasaport geçerlilik sürenizin en az 3 ay olması gerekmektedir.

Yunanistan’a yapmayı planladığınız seyahatler için en uygun fiyat seçenekleri ile hazırlamış olduğumuz turlarımızı Midilli Turu sayfamızda inceleyerek son derece özenle seçilmiş otellerde sevdiklerinizle güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Midilli Kapı Vizesi

Ayvalık Midilli kapı vizesi tekrar başlamıştır.

Midilli Adası'ndan Hangi Adalara Gidilir?

Ayvalık’tan ortalama 45 dakika ile 90 dakika arasında geçilebilen feribot yolculuğunuzdan sonra Midilli adasında bir kaç gün kalıp farklı adalara geçebilirsiniz.
Midilli adasından en kolay Sakız adasına feribot geçişleri yapılabilmektedir.

Midilli adasından Sakız adasına olan feribotlar ortalama iki buçuk ile üç saat arası sürmektedir. Seferler Bluestar ferries firmasının gemileri ile yapılmaktadır. Midilli’den feribot ile geçiş yapabileceğiniz başlıca adalar Lemnos, Sakız, Samos, Ikaria, Patmos, Mykonos dur. Yunanistan ın ana karası ile de feribotla bağlantı kurulabilen Midilli adasından Kavala, Selanik ve başkent Atinaya da geçiş yapabilirsiniz. Midilli Atina feribotları ortalama 11 saat sürmektedir. Yunanistan’da iç hat feribot bileti almak için tıklayınız.

Midilli Adası'nın En İyi Plajları

Yemyeşil bir Yunan adası olan Midilli aynı zamanda muhteşem plajları ile oldukça popülerdir. 2022 yılı itibari ile Midilli adasında 17 tane mavi bayraklı plaj bulunmaktadır. Muhteşem plajları ile ada aynı zamanda çocuklu aileler içinde gözde bir durumdadır.

Midilli Adası'nda Araç Kiralama?

Midilli adası Yunanistan’ın üçüncü büyük adası olması sebebi ile araç kiralama Midilli’de önemlidir. Midilli adasının dağlık ve büyük olmasından dolayı bölgeler arasında rahat seyahat edebilmek için araç kiralama işini son güne bırakmamanız tavsiye edilir. En uygun fiyat garantisi ile Midilli araç kiralama işlemleri için bize ulaşabilirsiniz.

Midilli Turu ile Midilli adasında harika bir tatil sizi bekliyor. Size özel olarak feribot, otel, vergiler ve seyahat sigortası dahil olarak hazırlanmış tatil seçeneklerinden dilediğinizi alabilir, istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Neden Midilli'yi ziyaret etmelisiniz?

 • Sigri’deki 20 milyon yıllık taşlaşmış orman türünün tek örneği ve doğal tarih müzesiyle birlikte kesinlikle görülmeye değer.
 • Arkeoloji Müzesini ziyaret edin ve adanın zengin tarihi hakkında bilgi edinin.
 • Antik Midilli’yi keşfedin. Molyvos’taki Kaleyi, Moria’daki Roma su kemerini ve Mesa’daki arkeolojik alanı ziyaret edin.
 • Adada bulunan 14 şelalenin bir kısmını veya tamamını keşfedin ve etkileyici Eressos barajını ziyaret edin.

Midilli Limanı

Mytilene (Lesvos) Port
Port of Mytilene (Lesvos), Mytilene (Lesvos) Town, 81100, Greece.

Telephone: +30 2251037448
Fax: +30 2251047888

GPS Co-ordinates
26.5572 ° N, 39.1012 ° E

Ayvalık Midilli Feribot Bileti

Ayvalık Midilli feribot bileti hizmetleri yalnızca ana firmamız Meander Travel tarafından sağlanmaktadır. Güvenilir ve verimli hizmetleriyle tanınan Meander Travel, Ege Denizi’ni geçmek isteyen gezginler için sorunsuz bir rezervasyon deneyimi sağlar. Güvenlik ve müşteri memnuniyetiyle tanınan Meander Travel, farklı programlara ve tercihlere uyum sağlamak için çeşitli bilet seçenekleri sunmaktadır. İster günübirlik bir gezi ister uzun süreli bir konaklama planlıyor olun, özel ekipleri yolculuğunuzu sorunsuz ve keyifli hale getirmeye kararlıdır. Ayvalık ve Midilli arasındaki tüm feribot bileti ihtiyaçlarınız için Meander Travel güvenilir sağlayıcıdır.

Yunan Adalarına Feribot