Yunan Adalarına Feribot Logosu

Çeşme Sakız Feribot Seferleri

Çeşme Sakız feribot seferleri ile Sakız seyahatiniz şimdi çok daha kolay.

Bilet Satınal

 • Ayvalık
 • Bodrum
 • Çeşme
 • Kaş
 • Kos
 • Kuşadası
 • Marmaris
 • Meis
 • Midilli
 • Rodos
 • Sakız
 • Samos
 • Seferihisar
 • Ayvalık
 • Bodrum
 • Çeşme
 • Kaş
 • Kos
 • Kuşadası
 • Marmaris
 • Meis
 • Midilli
 • Rodos
 • Sakız
 • Samos
 • Seferihisar

Çeşme Sakız Feribot Seferleri

Çeşme Sakız feribot seferleri tüm yıl boyunca organize edilmekte ve özellikle yaz aylarında her gün karşılıklı olarak düzenlenmektir.

Çeşme'den Sakız'a Feribot

Sakız adasına kolaylıkla Çeşme’den kalkan feribotlar ile ulaşabilirsiniz. Tüm yıl boyunca devam eden Çeşme Sakız feribot seferleri özellikle yaz aylarında her gün karşılıklı olarak düzenlenmektir.

Sakız'a Yunanistan'dan Feribot Seferleri

Atina’dan Sakız Adası’na ulaşmak için Pire limanından feribota binmeniz gerekiyor. Güzergahlar tüm yıl boyunca haftada 3 kez yapılır ve yolculuk 9 saat sürer. Sakız Adası’nı Midilli, Mikonos, Syros, Ikaria ve Samos da dahil olmak üzere diğer bazı Yunan adalarına bağlayan feribotlar da var. Yaz aylarında Sakız Adası, Kavala limanına feribotla da bağlanmaktadır.

Sakız adasına Yunanistan’ın farklı bir adasından seyahat edecek iseniz biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Sakız'a Feribot

Sakız adası’nın birçok çarpıcı plajı olmasına rağmen, özellikle Orta Çağ köyleriyle ünlüdür. Pyrgi ve Olympi gibi geleneksel köyler, özenli mimarileri ve sur benzeri yapılarıyla öne çıkıyor. Muhtemelen daha önce Sakız Adası’nın geleneksel evlerine benzer bir şey görmemişsinizdir! Cepheleri siyah beyaz geometrik desenlerle süslenirken, etrafı gizemli bir his uyandıran labirent gibi dar sokaklarla çevrili.

Sakız adası’nın gizemini keşfetmek istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz adanın etrafını dolaşmak. Bu aynı zamanda hayalet köyleri, ortaçağ kalelerini ve Nea Moni Manastırı ve adanın koruyucusu Agia Markella Manastırı gibi Bizans manastırlarını keşfetmek için en iyi şansınız.

Sakız adası, Ege Denizi’nin doğu tarafında, Türkiye kıyılarına yakın olan büyük bir adadır. Sakız adası’nı Türkiye’de İzmir yakınlarındaki bir liman olan Çeşme’ye bağlayan günlük bir feribot var. İzmir dışında, Sakız adası’ndan günübirlik geziler için popüler yerler, küçük Psara ve Oinousses adalarıdır.

Sakin atmosferi, küçük aile tatil köyleri ve inanılmaz doğal güzelliği, Sakız adası’nı aile tatilleri için popüler bir destinasyon haline getiriyor! Sakız adası özellikle sakız üretimi, sayısız manastırı ve tenha Sakız plajları ile ünlüdür.

Adanın etrafında bir gezinti sizi eşsiz güzellikteki yerlere götürecektir! Sakız adası’nın şirin sahil köyleri, yerel lezzetleri tadabileceğiniz enfes tavernalarla çevrilidir. Ve bir plaj tatiline ihtiyacınız varsa, adanın en güneyindeki Sakız adası’nın en iyi plajı olan Mavra Volia’ya gidin.

Sakız adasının sakız üretiminin yanı sıra bir özelliği de popüler köyleri. Pyrgi ve Olympia gibi bazıları, onlara sofistike bir görünüm kazandıran geometrik siyah ve beyaz şekillerle dekore edilmiş özenli evleriyle dikkat çekiyor. Anavatos, Volissos ve Chios Town gibi diğerleri, üstlerindeki tepelerde oturan Orta Çağ kalelerine sahiptir. Büyüleyici Sakız köyleri mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdir!

Sakız adası’nın ilginç mimarisini daha yakından keşfetmek istiyorsanız, adanın etrafına dağılmış sayısız manastırı keşfetmek için yola çıkın! Agia Moni Manastırları, Agios Markos ve adanın koruyucusu Agia Markella görülmeye değer!

Sakız Adası, seyahat listenizde olması gereken bir adadır!

Sakız Adası

Yunanistan’ın Türkiye kıyılarına yakın en büyük adalarından bir olan Sakız adası, İzmir ili Çeşme ilçesinin karşısındadır. Çeşme ile Sakız adası arası mesafe sadece 8 deniz mili olup bu yakınlığı sayesinde Çeşme Sakız feribot seferleri sadece 30 dakika sürmektedir.

Dünyaca ünlü sakız ağaçları ünlü olan bu adada damla sakızı yetişmektedir. Sakız aynı zamanda ortaçağ köyleri ile de ünlüdür. Sakız adası deniz, güneş, ortaçağ köyleri ve tarihi ile en popüler Yunan adalarından biridir.

Sakız Adası'na Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Sakız adasına en kolay Çeşme’den kalkan Çeşme Sakız feribot seferleri ile sadece 20 dakika da geçilmektedir. Sakız adasına Ertürk Lines, Turyol ve Sunrise firmaları feribot ve katamaran seferleri gerçekleştirilmektedir. Katamaran ve feribotlar sabah ve akşam olmak üzere Çeşme Sakız adası arasında bağlantı sağlamaktadır.

Çeşme Sakız feribot seferleri yıl boyu devam etmektedir. Kış aylarında haftanın belirli günlerinde olan seferler ilk bahar ve yaz aylarından sonbahar sonuna kadar düzenli olarak her gün yapılmaktadır.

Çeşme Sakız Feribot Seferleri

Sakız Adası'na Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Sakız adasına en kolay Çeşme’den kalkan Çeşme Sakız feribot seferleri ile sadece 20 dakika da geçilmektedir. Sakız adasına Ertürk Lines, Turyol ve Sunrise firmaları feribot ve katamaran seferleri gerçekleştirilmektedir. Katamaran ve feribotlar sabah ve akşam olmak üzere Çeşme Sakız adası arasında bağlantı sağlamaktadır.

Çeşme Sakız feribot seferleri yıl boyu devam etmektedir. Kış aylarında haftanın belirli günlerinde olan seferler ilk bahar ve yaz aylarından sonbahar sonuna kadar düzenli olarak her gün yapılmaktadır.

Sakız Adası'nda Gezilecek ve Görülmesi Gereken Yerler Nereleridir?

Çeşme Sakız feribot seferleri ile yıl boyu 30 dakika da ulaşılabilen Sakız adasının tarihi neolitik döneme kadar uzanmaktadır. Sakız adası tarihi ve turistik bölgeleri ile beraber ziyaretçilerini tüm zenginlikleri ile ağırlamaktadır. Sakız adasında gezilecek yerler oldukça fazladır.

Yunanistan’ın 5. büyük adası olan Sakız adasını her ne kadar günü birlik ziyaret edilebilse de Sakız adasına aslında en az 2 gün ayırmanız gerekmektedir.

Yunan adaları deyince aklımıza sadece deniz, güneş geliyor olsa da Sakız adası tarihi ortaçağa dayanan köyleri ile meşhurdur. Adada 60 dan fazla köy olmasına rağmen öne çıkan köyler Armolia, Kalamoti, Pyrgi, Mesta, Vessa, Anavatos ve Olymbi’dir.

Çeşme Sakız Feribot Seferleri ve Saatleri

Çeşme Sakız feribot seferleri tüm yıl boyunca yapılmaktadır. Karşılıklı olarak yapılan seferler Çeşme’den sabah 09:00’da yapılmaktadır. Sakız adasından dönüş feribotu 18:00 de kalkmaktadır. Özel günler bayram günlerinde ek seferler düzenlenmektedir. Çeşme Sakız feribot seferlerini Ertürk Lines, Turyol ve Sunrise firmaları düzenlemektedir. Sakız adası feribot biletlerini sitemizden sefer tarihlerini sorgulayarak en iyi fiyat garantisi ile online olarak alabilirsiniz.

Çeşme Sakız feribot seferi yapan firmaların feribot bileti fiyatları yetişkin, çocuk ve bebek olmak üzere 3 farklı yolcu tipindedir. Çeşme Sakız feribotları Çeşme Limanı’ndan gümrük ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra hareket etmektedir. Check-in işlerinin için geçerli bir pasaport ve Schengen vizesi ile hareket saatinden 60 dakika önce tamamlanması gerekmektedir.

Çeşme Sakız Feribot Bileti Fiyatı

Ertürk Lines Çeşme Sakız feribot hattında uzun yıllardır sefer yapan firmalardan biri olup Çeşme Sakız feribot bileti ücretleri yetişkin (adult) çocuk (child) 4-10 yaş arası ve bebek (infant) 0-4 yaş arası olmak üzere 3 yolcu tipindedir. Firmanın seferleri hızlı feribot – Katamaranla yapılmaktadır.

Çeşme Sakız feribot seferi 20 dakika sürmektedir. Ertürk Lines bilet fiyatları; Ertürk lines firmasının Çeşme Sakız adası arasında uygulamakta olduğu Sakız adası feribot ücreti ve detayları şöyledir.

Çeşme Sakız Feribot Bileti

Tek yön feribot seferleri için yetişkinler 35 Euro, çocuklar 25 Euro, bebeklerde 15 Euro’dur. Aynı gün gidiş geliş ve farklı günlerde gidiş geliş bilet fiyatları, yetişkinler için 45 Euro, çocuklar için 29,75 Euro ve bebekler için 21,50 Euro’dur.

Çeşme Sakız feribot seferlerini yapan Turyol firması seferlerini feribotları aynı zamanda Çeşme Sakız hattında araç taşımacılığı da yapmaktadır. Çeşme Sakız araçlı feribot hizmeti veren firmanın seferleri ortalama 30 dakika sürmektedir.

Turyol bilet fiyatları; Turyol Çeşme Sakız bilet fiyatları yetişkin, çocuk (6-12 yaş) ve bebek (0-6 yaş) olarak 3 bilet tipi vardır. Yetişkin bilet fiyatları, tek yön için 30 Euro, gidiş dönüş 40 Euro’dur. Çocuklar için bilet fiyatları, tek yön 15 Euro, gidiş dönüş 30 Euro’dur. Bebekler için bilet fiyatları, tek yön 15 Euro ve gidiş dönüş 20 Euro’dur.

Çeşme Sakız Arabalı Feribot

Çeşme Sakız feribot seferleri ile sadece yolcu taşımacılığı değil aynı zamanda kendi aracınızla geçiş yapabileceğiniz arabalı feribotlar da bulunmaktadır. Kiralık araç yerine kendi aracınız ile de geçiş yapabileceğiniz Sakız adasına yıl boyu feribotlarla seyahat edebilirsiniz. Kısıtlı araç kapasitesi olan feribotlarda bilet almak için bize ulaşabilirsiniz.

Sakız Adası'na Pasaport ve Vize Şartları Nelerdir?

Yunanistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vize rejimine göre vizeye tabidirler. Diplomatik pasaport, hizmet pasaport ve yeşil pasaport hamillerinin vizeye ihtiyacı yoktur.

Vizeler ikametinizin bağlı bulunduğu konsolosluklardan alınmaktadır. başvuru sahibi tarafından hazırlanması gereken evraklar ve vize başvuru formunun detaylarına Yunanistan Schengen Vizesi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yunanistan’ının beşinci büyük adası olan Sakız adasına gidebilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahibi olanların geçerli bir Schengen vizesine ihtiyaçları vardır. Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize gerekmemektedir.

Sakız adası da dahil olmak üzere Yunan adalarına kimlik kartı ile geçiş yapılamamaktadır. Seyahatler sadece pasaport ile yapılabilmekte olup çıkış yapılacak gün itibari ile pasaport geçerlilik sürenizin en az 3 ay olması gerekmektedir.

Yunanistan’a yapmayı planladığınız seyahatler için en uygun fiyat seçenekleri ile hazırlamış olduğumuz turlarımızı Sakız Turu sayfamızda inceleyerek son derece özenle seçilmiş otellerde sevdiklerinizle güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Sakız Kapı Vizesi

Çeşme Sakız kapı vizesi tekrar başlamıştır.

Sakız Adası'ndan Hangi Adalara Gidilir?

Kuzey Ege adaları olarak geçen Sakız adasının avantajlı konumu sayesinde geçiş yapabileceğiniz ada sayısı oldukça fazladır. Sakız diğer adalara feribotla bağlanabilen bir adadır. Tek bir adada tatil yerine adaları birleştirerek birden fazla adada tatil yapabilmek için büyük fırsattır. Sakız adasından Blue Star Ferries firmasının feribotları ile hızlı ve ekonomik hizmet verdiği başlıca rotalar aşağıdaki gibidir;

Sakız Midilli feribotları haftanın 5 günü sefer yapmaktadır. Sefer sayıları dönemsel olarak değişmektedir. Seferler ortalama 2 saat 30 dakika sürmektedir. Sakız Midilli adası feribotlar tüm yıl devam etmektedir.

Sakız Samos feribotları, Sakız adasından kalkan feribotlar Samos adasında Vathy ve Karlovasi limanlarına sefer yapmaktadır. Seferler haftada 2 gün olarak yapılmaktadır. Seyahat süresi ortalama üç buçuk saat sürmektedir.

Sakız Mykonos feribotları, en popüler Yunan adası olan Mykonos (mikonos) adasına Sakız Mykonos feribotları ile ulaşabilirsiniz. Seferler ortalama 9 saat sürmektedir.

Sakız Atina feribotları, Sakız adasından başkent Atina’ya direk feribot seferi yapılmaktadır. seferler ortalama 6 saat sürmektedir.

Sakız Midilli feribot bileti, Sakız Atina feribot bileti, Sakız Samos feribot bileti, Sakız Mykonos feribot bileti ve Sakız adasından farklı adalara feribot bileti satın almak için tıklayınız.

Sakız Adası'nın En İyi Plajları

Sakız adası birbirinden farklı plajları ile deniz tatili için ideal bir adadır. Siyah çakıl taşlı plajları, renkli çakıl taşlı plajları, altın renkli kum plajları, beyaz kumlu plajları olan Sakız adasında bu plajların hepsinin ortak noktası berrak denize sahip olmasıdır. Sakız adasında 15 mavi bayraklı plaj vardır.

Kristal berraklığında denizi olan Sakız adasında denize girebileceğiniz başlıca plajlar ise Karfas Plajı, Vrondados Plajı, Mavra Volia Plajı, Vroulidia Plajı, Apothika Plajı, Agia Dynami Plajı, Agia Fotia Plajı, Avlonia Plajı, Salagona Plajı, Trachili Plajı, Nagos Plajı ve Anemi Plajı’dır.

Sakız Adası'nda Araç Kiralama?

Toplu taşıma sistemlerinin ülkemizde olduğu gibi yaygın olmadığı Sakız adasında en rahat gezebilmek için araç kiralanması gerekmektedir. Araç kiralama dışında taksi ile de seyahat edilebilir ancak araç kiralamak daha ekonomiktir.

Sakız adasında araç kiralama da çipli Türk ehliyetleri ile yapılabilmektedir. Özel günler, bayramlar ve Yunanistan’ın resmi bayramlarına da denk gelen günlerde yoğunluktan dolayı araç bulmak zor olabilmektedir. Sakız adasına en uygun fiyatla araç kiralaması için formdan bize ulaşabilirsiniz.

Sakız Turu ile Sakız adasında harika bir tatil sizi bekliyor. Size özel olarak feribot, otel, vergiler ve seyahat sigortası dahil olarak hazırlanmış tatil seçeneklerinden dilediğinizi alabilir, istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Neden Sakız'ı ziyaret etmelisiniz?

 • UNESCO tarafından korunan en önemli ortaçağ anıtı Nea Moni Chiou’yu ziyaret edin.
 • Pyrgi köyünde bulunan Mastika müzesini ziyaret edin.
 • Oinousses ve Psara’ya bir günlük gemi gezisine çıkın.
 • Tüplü dalış ve şnorkelle dalış yapın. Sakız Adası, Avrupa’da bu spor için en iyi on yerden biridir.
 • Adanın kuzey kesiminde bulunan Sakız kalesini ziyaret edin.

Sakız Limanı

Port of Chios, Chios Town, 82131, Greece.

Telephone: +30 22710 44433
Fax: +30 22710 44432

GPS Co-ordinates
26.1417 ° N, 38.3716 ° E

Çeşme Sakız Feribot Bileti

Çeşme Sakız feribot bileti hizmetleri yalnızca ana firmamız Meander Travel tarafından sağlanmaktadır. Güvenilir ve verimli hizmetleriyle tanınan Meander Travel, Ege Denizi’ni geçmek isteyen gezginler için sorunsuz bir rezervasyon deneyimi sağlar. Güvenlik ve müşteri memnuniyetiyle tanınan Meander Travel, farklı programlara ve tercihlere uyum sağlamak için çeşitli bilet seçenekleri sunmaktadır. İster günübirlik bir gezi ister uzun süreli bir konaklama planlıyor olun, özel ekipleri yolculuğunuzu sorunsuz ve keyifli hale getirmeye kararlıdır. Çeşme ve  Sakız arasındaki tüm feribot bileti ihtiyaçlarınız için Meander Travel güvenilir sağlayıcıdır.

Yunan Adalarına Feribot