Yunan Adalarına Feribot Logosu

Midilli Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ayvalık Midilli feribot seferleri ile Midilli seyahatiniz şimdi çok daha kolay.

Midilli Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Midilli hakkında sıkça sorulan soruları derlediğimiz aşağıdaki bölümde adaya nasıl gidilebileceği, vize gerekliliği, Ayvalık Midilli feribot seferleri, Midilli feribotu bilet ücretleri, Midilli adasında nerelerin gezileceği, Midilli plajları ve Midilli adasında yemek gibi  konular hakkında cevapları bulabilirsiniz.

Midilli Adası’na Ayvalık limanından kalkan Turyol ve Jalem Tur feribotlarıyla ulaşılabiliyor. Turyol feribotları 90 dakika, Jalem Tur feribotu 45 dakikada Midilli’ye ulaşabilirsiniz.

Katamaran bilet ücretleri

AYVALIK – MİDİLLİ Ücret Tek Yön Gidiş – Dönüş
BEBEK(0 – 5,99) EURO 5 5
ÇOCUK(6 – 12) EURO 12,5 17,5
YETİŞKİN EURO 25 35

Feribot bilet ücretleri

AYVALIK – MİDİLLİ Ücret Tek Yön Gidiş – Dönüş
BEBEK EURO 5 5
ÇOCUK EURO 10 15
YETİŞKİN EURO 20 30

Midilli Adası’nda alışveriş denildiğinde ilk akla gelenler; ahşap yapımı aksesuarlar, geleneksel giysiler, el yapımı takılar ve gastronomik ürünlerdir. Midilli Adası’nın çeşitli noktalarında ada hatırası taşıyan pek çok hediyelik eşya bulunmaktadır.

İdeal Midilli Turu 3 gün olarak ayarlanabilir. Ancak standart bir turla 2 günde de çoğu yeri gezebilirsiniz.

İşte, Damak Tadınıza Çok Uygun 7 Lezzet!

 • Saganaki.
 • Yunan Salatası (Horiatiki)
 • Mantar Köftesi (Mushroom Balls)
 • Kabak Çiçeği Dolması (Stuffed Pumpkin Flowers)
 • Tzatziki.
 • Garidomakaronada (Karidesli Makarna)
 • Souvlaki.

Midilli Adası’nda gezilecek tarihi yerler arasında Midilli Kalesi (Kastro), Molivos Kalesi, Sigri Kalesi, Midilli Antik Tiyatrosu, Midilli Arkeoloji Müzesi, Agios Therapon Kilisesi, Yeni Camii, Panagia Glykofilousa Kilisesi, Moni Limonos Manastırı, Taksiarhis Manastırı, Midilli Taşlaşmış Ormanı Doğal Tarih Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

 • Agios Isidoros Beach
 • Skala Eressos Beach
 • Skala Kallonis Beach
 • Vatera Beach
 • Anaxos Beach
 • Tsonia Beach
 • Agios Ermogenis Beach
 • Petra Beach.

Midilli’de, meşhur Yunan yemekleri olan Moussaka, Souvleki, Choriatiki, Yunan salatası ve mezeleri hemen hemen tüm restoranlarda bulunur. Adanın tuzlanmış balıkları da oldukça meşhurdur. Midilli Adası restoranlarında deniz ürünlerinin yanı sıra et yemekleri de bol miktarda bulunmaktadır.

Midilli’den Blue Star Ferries & Hellenic Seaways ayrıcalığıyla Sakız Adası, Samos, Oinousses, Psara, Limnos, Fourni, Ikaria ve Patmos adalarına ulaşabilirsiniz.

Petra otobüsleri iki saatte bir kalkıyor ve Midilli-Petra arası yaklaşık 1 saat sürüyor.

Midilli’ye ya da bilinen adıyla Lesbos’a geldiğinizde adayı keşfetmek ve merkezde kalmak için size en uygun konaklama yerleri; Midilli Limanı, Molivos, Petra, Kalloni ve Eresos bölgeleridir.

Ağustos ayının ilk yarısında Mitilini semtinde geleneksel Sardin Festivali düzenleniyor.

Türkiye Cumhuriyeti yeşil pasaport ve gri pasaport sahipleri seyahatleri sonrasında 6 ay daha geçerli olan pasaportları ile vize almadan Midilli adasına seyahat edebilmektedirler.

Midilli Ege Denizi’nin kuzeydoğusunda bulunan, dağlık bir Yunan adası. Yunanistan’ın ana karasından çok Türkiye’nin Ayvalık ile Dikili ilçelerine yakın olan ada, Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan’ın en büyük üçüncü adasıdır.

Ayvalık’ın komşusu Midilli Adası, Girit ve Evia adalarından sonra Yunanistan’ın üçüncü büyük adası ve diğer adalara göre daha ormanlık. Adanın batı kesimi çorak ve denizinin çoğu zaman dalgalı oluyor ama doğu kesimi zeytin ve çam ağaçlarıyla kaplı, denizi daha keyifli.

Midilli Adası'nda Nerede Kalınır?

Özel tatil paketlerimizle Midilli’nin en iyilerini keşfedin. Tarihi köyler ve kaplıcalardan nefis yerel yemekler sunan deniz kenarı tavernalarına kadar herkes için bir şeyler sunuyoruz. İster bir aile macerası ister romantik bir kaçamak planlıyor olun, bu Ege mücevherine seyahatinizi unutulmaz kılmamıza izin verin.

Yunan Adalarına Feribot