Yunan Adalarına Feribot Logosu

Samos Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kuşadası Samos feribot seferleri ile Samos seyahatiniz şimdi çok daha kolay.

Samos Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Samos hakkında sıkça sorulan soruları derlediğimiz aşağıdaki bölümde adaya nasıl gidilebileceği, vize gerekliliği, Kuşadası Samos feribot seferleri, Kuşadası Samos feribot bileti ücretleri, Samos adasında nerelerin gezileceği, Samos plajları ve Samos adasında yemek gibi  konular hakkında cevapları bulabilirsiniz.
Kuşadası Samos feribot seferleri Nisan – Ekim ayları arasında her gün düzenli olarak Meander Travel feribotları ile yapılmaktadır. Sabah 09:00 – 18:00 saatleri arasında yapılan feribot seferleri Pazartesi ve Salı günleri Samos Adası’nın Vathy Limanı’na, haftanın diğer günleri ise Pythagorion Limanı’na düzenlenmektedir.

Aydın ilinin Kuşadası ilçesinden düzenlenen ortalama bir saat onbeş dakika süren feribot seferleri ile Samos adasında seyahat edilebilmektedir. Yunanistan’a ait 12 ada içerisinden yüzölçümü en büyük olan Samos adası Türkiye de Sisam adı ile bilinmektedir.

Meander Travel tarafından düzenlenen Kuşadası Samos feribot seferleri 1 Nisan’dan 31 Ekim tarihine kadar her gün düzenli olarak organize edilmektedir. Meander feribot seferleri Pazartesi ve Salı günleri Samos adasının Vathy Limanı’na haftanın diğer günleri ise Pythagorion Limanı’na yapılmaktadır.

Sisam veya Susam (Yunanca’da Σάμος Samos) Yunanistan’da, Ege Denizi’nde, Dilek Yarımadası’nın karşısında bir ada. Bu adanın en büyük yerleşim merkezi olan şehri, merkezi bu şehir olan ve Sisam adasını, Ahikerya (Yunanca’da Ικαρία, İkarya) adasını ve bölgedeki birkaç küçük adayı kapsayan idari bölgenin (nomos) adıdır.

Kuşadası Samos feribot seferleri haftanın her günü Samos adasının hem Vathy  hem de Pythagorion limanlarına yapılmaktadır.

Samos Adası’nda Kaç Gün Gezilir? Samos Adası’nda hem deniz tatili hem de tatlı kasabalarını gezmek için en az 3 gün ayırmanız gerek. Araba ile kasabalar arası geçişler oldukça rahat, Samos Adası’nda ulaşım Sakız Adası’na göre çok daha rahattır.

Kuşadası Samos feribot yolculuğu sadece 1 saat 15 dakikadır. Atina’daki Pire limanından Samos’a 12 saatlik bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Kuşadası’ndan Dilek Yarımadası karşısında bulunan, Yunan adalarının en güzel doğaya sahip olanlarından birisi ve Türkiye’ye en yakın ada konumundaki Sisam (Samos) Adası’nın Vathi ve Pythagorion Liman’larına Meander Travel’ın feribotları ile gidebilirsiniz 

Samoslu olan Pisagor’un adalet kupaları adadan alınabilecek hediyelik eşyaların başında gelmektedir. Bunun yanı sıra; muscat Şarabı, Samos çömlekleri, seramik eşyalar ve yöresel kıyafetler de adadan satın alınabilecek hediyelikler arasındadır.

  • Pappa Beach
  • Tsamadou Beach
  • 3. Lemonakia Beach
  • Mikro Seitani
  • 5. Psili Ammos Beach
  • 6. Psili Ammos Beach
  • Mare Deus Beach
  • Potokaki Beach

Samos gezi rehberinde Samos’ta gezilecek yerler listesinin başında bulunan Lemonakie Beach, Tsamadou Beach, Kokkari Beach, Livadaki Beach, Gagou Beach ve Psili Ammos bulunuyor.

Kuşadası Samos arası arabalı feribot yoktur.

Samos Adası’nı ziyaret etmek isteyen turistler için en uygun zaman dilimi Nisan ayından Ekim ayının sonuna kadar olan aralıktır. Adanın Antik Yunan kalıntılarını ve eşsiz tarihi yapılarını görmek isteyen ziyaretçiler için en iyi zaman dilimi ilkbahar mevsimidir.

Samos’u ziyaret etmek isteyen ya da transit geçmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız Yunan vize rejimine göre vizeye tabidirler. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamilleri vizeden muaftırlar. Vizeye tabii olan pasaport sahipleri Yunanistan Schengen Vizesi sayfamızdan gerekli detaylara ulaşabilirler.

Samos Adası’ndan Blue Star Ferries & Hellenic Seaways ayrıcalığıyla Midilli, Sakız Adası, Oinousses, Psara, Limnos, Fourni, Ikaria ve Patmos adalarına ulaşabilirsiniz.

Samos Adası’na Kuşadası’ndan Meander Travel feribotları ile gidebilirsiniz. Samos Adası yolculuğu 1 saat 15 dakika sürmektedir. Samos Adası’na gitmek için Schengen vizesi gerekmektedir.

Samos adasında küçük hediyeleri her yerde bulabilirsiniz. Kupa, bardak, magnet ve tşörtgibi alternatif hediyelikleri değerlendirebilirsiniz. Yunan adaları turları arasında olan Samos turları muhteşem bir seçim olabilir.

1- Mousakka. İçerisinde yoğunlukla patlıcan, et ve patates yer alan Mousakka yemeği, Samos’da ne yenir sorusuna lezzetli bir yanıt veriyor.

2- Feta Salatası

3- Saganaki

4- Tzaziki

5- Stifado

6- Kleftiko

7- Uzo

Pythagorion, sınırları içindeki çok sayıda plajı, restoranı ve turistik yeri nedeniyle Samos’ta kalınacak yerler arasında ilk sırada yer alıyor. Samos havaalanı ve feribot ve yolcu terminali de Pythagorion’da bulunuyor. Meander Travel Pythagorion Limanı’na haftanın 5 günü feribot seferleri düzenlemektedir. Bu da bölgeyi Samos’taki en ideal konaklama yeri yapıyor.

Bunun yanında adanın ana şehri olan Vathy ki Meander Travel haftanın 2 günü bu limana da sefer yapmakta, kalabileceğiniz yerlerden bir diğeri.

Kokkari deniz kenarındaki küçük bir balıkçı köyü olarak daha çok sakin bir ortam arayanlar için ideal.

1 gece / 2 gün – kişi başı sadece 69€. Ücrete Kuşadası Samos gidiş dönüş feribot bileti, Kuşadası Samos liman vergileri, Samos adasında seçeceğiniz bir 4 yıldızlı otelde oda / kahvaltı konaklama ve Türsab zorunlu seyahat sigortası dahil. Bu tatil paketleri ve turlar için Samos Turu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Dilek Yarımadası’nın karşısında bulunan ve Türkiye’ye en yakın Yunan adası konumunda olan Sisam Adası (Yunanca Samos), Yunan adalarının en güzel doğaya sahip olanlarından biri. Geçmişte 12 İon kolonisinden biri olması ile bilinen Samos, eşsiz plajları ve leziz deniz ürünleri ile de huzurun adresi.
Adanın kuzey doğusunda, körfezin çevresinde bulunan Samos Merkez ya da diğer adıyla Vathy için adanın en hareketli bölgesi denilebilir. Vathy, aslında birbirine bağlı iki yerleşim yeri olan Samos kentine bakan tepe yamaçlarında amfi tiyatro şeklinde inşa edilmiştir.
Samos Adası seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerin seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için Yunanistan Kapı Vizesi veya Yunanistan Schengen Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir.

Samos Adası'nda Nerede Kalınır?

Bu Ege cennetinin zengin mirasını ve doğal güzelliğini sergilemek için tasarlanmış özel tatil paketlerimizle büyüleyici Samos adasını keşfedin. Paketlerimiz, ünlü üzüm bağlarında şarap tadım turlarından pitoresk köylerde keyifli yürüyüşlere kadar çok çeşitli deneyimler vaat ediyor. Rahatlamanın keşifle buluştuğu, iyi planlanmış bir tatilin kolaylığını kucaklayın ve Samos kaçamağınızı cennete keyifli bir kaçış haline getirin.

Yunan Adalarına Feribot