Bilet Satınal

 • Ayvalık
 • Bodrum
 • Çeşme
 • Kaş
 • Kos
 • Kuşadası
 • Marmaris
 • Meis
 • Midilli
 • Rodos
 • Sakız
 • Samos
 • Ayvalık
 • Bodrum
 • Çeşme
 • Kaş
 • Kos
 • Kuşadası
 • Marmaris
 • Meis
 • Midilli
 • Rodos
 • Sakız
 • Samos

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri

Midilli, Kuzey-Doğu Ege’de güzel bir adadır. Şair Sappho nedeniyle dünyaca ünlü Yunan adalarından bir diğeridir. Uzun bir geçmişe ve zengin bir geleneğe sahip olan Midilli, daha çok aileleri ve özel tatil yapmak isteyen gezginleri cezbetmektedir. Zeytin bahçeleri ve dağlarla dolu Midilli adası harika bir ortama sahiptir. Ada, yüksek kaliteli zeytinyağı üretimi ile ünlüdür!

Ayvalık Midilli Feribot, Ayvalik Lesbos Ferry

Ayvalık'tan Midilli'ye Feribot

Midillli adasına kolaylıkla Ayvalık’tan kalkan feribotlar ile ulaşabilirsiniz. Tüm yıl boyunca devam eden Ayvalık Midilli feribot seferleri özellikle yaz aylarında her gün karşılıklı olarak düzenlenmektir.

Midilli'ye Yunanistan'dan Feribot Seferleri

Pire limanından haftada yaklaşık 4 ila 5 kez feribot kalktığı için Atina’dan Midilli’ye kolayca ulaşabilirsiniz. Midilli ayrıca Yunan anakarasının kuzey tarafındaki Kavala limanına ve Syros, Mikonos, Ikaria ve Chios gibi bazı adalara feribotla bağlıdır.

Midilli adasına Yunanistan’ın farklı bir adasından seyahat edecek iseniz biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Midilli'ye Feribot

Midilli Yunanistan birçok pitoresk köyle doludur! Bir tepenin yamacına kurulmuş geleneksel bir köy olan Molyvos, Midilli’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Molyvos köyü, Ege Denizi’nin nefes kesen manzarasına sahiptir. Köyün üzerinde, Molyvos’u istilalardan korumak için kullanılan heybetli bir Orta Çağ Kalesi bulunur.

Midilli, Ege Denizi’nin doğu kesiminde oturan güzel bir adadır. En büyük Yunan adalarından biri olan Lesvos, aile tatilleri ve turistik rotadan uzakta dinlendirici bir tatil için popüler bir destinasyondur. Sakız adasına yakınlığı sayesinde Midilli, aynı zamanda ada gezintisi için de harika bir başlangıç noktasıdır!

Midilli adası Yunanistan, Molyvos, Petra, Kalloni, Skala Sykamias ve Midilli gibi birçok pitoresk köyle doludur. Bu köyleri keşfetmek için adanın etrafını dolaşmak mutlak bir zorunluluktur!

Şirin küçük köyler dışında, adanın etrafını dolaşmak sizi birçok anıta da götürecektir. Roma su kemerlerinden Bizans manastırlarına ve kalelerine kadar birçok tarihi döneme ait yerleri ziyaret etme şansınız olacak!

Ziyaret edilmesi gereken bazı anıtlar, adayı korsan istilalarından korumak için kullanılan Midilli, Molyvos ve Sigri Ortaçağ Kaleleridir.

Midilli’deki bir başka etkileyici yer, adanın batı tarafında, Singri’deki Taşlaşmış Orman’dır. Bu orman, volkanik aktivite nedeniyle yaklaşık 15 ila 20 milyon yıl önce taşlaşmış ve nadir bir jeolojik anıt olarak kabul edilmektedir.

Midilli adası Yunanistan’ın harika bir destinasyon olmasının bir başka nedeni de güzel manastırları. Ada, Ipsilou Manastırı ve adanın koruyucusu olan Aziz Raphael Manastırı gibi birçok manastırla doludur.

Uzun bir geçmişe ve nefes kesici doğal güzelliğe sahip destinasyonları seviyorsanız, Lesvos, Türkçe: Midilli seyahat listenizde mutlaka olması gereken bir adadır!

Midilli Adası

Kuzeydoğu Ege Denizi’nde bulunan Midilli adası Yunan ana karasından ziyade Türkiye kıyılarına daha yakındır.  Hemen karşısında Ayvalık ve Dikili ilçeleri vardır.

Midilli Adası Yunanistan’ının en büyük üçüncü adasıdır. Toplam büyüklüğü 1.633 km² olan ada oldukça dağlık bir adadır. Midilli olarak adlandırdığımız adaya Yunanlılar tarafından Lesbos ve ya Lesvos olarak denilmektedir. Mytilene adanın başkentidir.

Midilli adasının en popüler bölgeleri ise Midilli (Mytilene) , Molivos (Mithymna), Sigri, Petra, Plomari, Agiasos, Eressos ve Mantamadosdur.

Midilli Adası'nın En İyi Plajları

Yemyeşil bir Yunan adası olan Midilli aynı zamanda muhteşem plajları ile oldukça popülerdir. 2022 yılı itibari ile Midilli adasında 17 tane mavi bayraklı plaj bulunmaktadır. Muhteşem plajları ile ada aynı zamanda çocuklu aileler içinde gözde bir durumdadır.

Midillide Gezilecek ve Görülmesi Gereken Yerler Nelerdir?

Midilli sadece doğal güzellikleri ile değil aynı zamanda tarihi ve etkileyici mimarisi ile de ünlüdür. Midilli tatiliniz sırasında mutlaka görmeniz gereken yerler ise Midilli Kalesi, Moria’daki Roma su kemeri , antik Messon Tapınağı (veya Messa Kutsal Alanı), Molyvos Kalesi, Sigri Kalesi, Sigri’deki taşlaşmış orman, Kalloni Körfezi’nin sulak alanları, Antik Eresos’un akropolisi, Limonos Manastırı, Midilli kasabasındaki konaklar, Müze-Kütüphane Stratis Eleftheriadis-Tériade ve Theophilos Müzesi ünlü yerel ressamın eserlerinden oluşan geniş bir koleksiyona sahiptir.

Midilli aynı zamanda Ouzo’nun başkentidir. Yunanistan’da satılan ilk 5 Ouzo markasının 3 tanesi Midilli’de üretilmektedir. Adada aynı zamanda ziyaret edeceğiniz Ouzo müzesi de bulunmaktadır.

Midilli neyi ile meşhur? Bu sorunun cevabı elbette sadece Ouzo değildir ada aynı zamanda zeytin, zeytinyağı ve sabundur. Adaya yapacağınız ziyaretlerinizde hediye olarak alınabilir.

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri

Pandemi ile kapalı olan Ayvalık Midilli feribot seferleri 2022 yılında sınırların açılması ile tekrar başlamıştır. Yapılacak olan bu ilk seferi bekleyen misafirler, feribot seferlerinin yeniden başlaması ile Türk turistler Ayvalık Midilli seferlerine büyük ilgi göstermişlerdir.

Midilli adasına en hızlı ve ekonomik şekilde Ayvalık’tan gidilebilmektedir. Ayvalık Midilli Feribot seferlerini gerçekleştiren Jalem tur ve Turyol firmalarının feribotları vardır. Turyol firmasına ait normal feribot ile 90 dakikada ve Jalemtur firmasına ait olan hızlı katamaran ile de seferler 45 dakika sürmektedir.

Turyol ve Jalemtur firmalarının Ayvalık Midilli feribot sefer saati yaz ve kış dönemlerinde farklılıklar göstermektedir. Ayvalık midilli feribotlarının kalkış saati sabah 9.00 dur. Ramazan bayramı ve kurban bayramı dönemlerinde ek feribot seferleri düzenlenmektedir.

Ayvalık Midilli Feribot bilet ücretleri yetişkinler için 30 Euro, 6 ile 12 yaş arası indirimli olarak 15 Euro ve 5 yaşa kadar çocuklar için ise 5 Euro’dur. Ayvalık midilli feribot biletlerini en uygun fiyat garantisi ile alabilirsiniz. Ayvalık Midilli feribot seferleri tüm yıl boyunca devam etmektedir.

Ayvalık Midilli Arabalı Feribot

Ayvalık Midilli Feribotları ile adaya dilerseniz kendi araçlarınız ile de geçiş yapabilirsiniz. Araçlı feribotlar da yıl boyu çalışmaktadır. Bu şekilde Midilli adasında kiralık araç yerine kendi aracınızla en ekonomik şekilde adaya geçiş yapabilirsiniz. Ayvalık Midilli Araçlı feribotlarında sınırlı sayıda kapasite olmasından dolayı biletlerini erkenden bize ulaşarak alabilirsiniz.

Midilli Adasından Hangi Yunan Adalarına Gidilebilir?

Ayvalık’tan ortalama 45 dakika ile 90 dakika arasında geçilebilen Midilli adasın da bir kaç gün kalıp farklı adalara geçebilirsiniz.

Midilli adasından en kolay Sakız adası feribot geçişleri yapılabilmektedir. Midilli adasından Sakız adasına olan feribotlar ortalama iki buçuk ile üç saat arası sürmektedir. Seferler Bluestar Ferries firmasının gemileri ile yapılmaktadır.

Midilli’den feribot ile geçiş yapabileceğiniz başlıca adalar Lemnos, Sakız, Samos, Ikaria, Patmos, Mykonos dur. Yunanistan ın ana karası ile de feribotla bağlantı kurulabilen Midilli adasından Kavala, Selanik ve başkent Atina’ya da geçiş yapabilirsiniz. Midilli Atina feribotları ortalama 11 saat sürmektedir.

Yunanistan’da iç hat feribot bileti almak için tıklayınız.

Midilli Adasına Pasaport ve Vize Şartları Nelerdir?

Midilli adası da schengen vize bölgesinde olmasından dolayı adaya geçiş yapabilmek için geçerli bir Schengen vizenizin olması gerekmektedir. Midilli adasına gidebilmek için Yeşil pasaport sahipleri için vize gerekmemektedir.

Yunan adalarına geçiş yapabilmek için pasaportunuzun da olması gerekmektedir. Kapı vizesi en son 2019 yılında uygulamada olmasından dolayı pandemi sonrası 2022 de açılan feribot seferleri ile kapıda vize uygulaması başlamamıştır. 2023 yılı için kapıda vize programı henüz belli değildir.

Yunanadalarınaferibot.com sitemiz ile Ayvalık Midilli feribotlarını en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz. Dilerseniz Midilli adasından farklı Yunan adalarına feribot biletlerine de yine sitemizde bulunan link üzerinden erişebilirsiniz.

Yunanistan’a yapmayı planladığınız seyahatler için en uygun fiyat seçenekleri ile hazırlamış olduğumuz Midilli turlarımızı da inceleyebilirsiniz. Son derece özenle seçilmiş otellerde sevdiklerinizle güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Midilli Adasında Araç Kiralama?

Midilli adası Yunanistan’nın üçüncü büyük adası olması sebebi ile araç kiralama Midilli’de önemlidir. Midilli adasının dağlık ve büyük olmasından dolayı bölgeler arasında rahat seyahat edebilmek için araç kiralama işini son güne bırakmamanız tavsiye edilir. En uygun fiyat garantisi ile Midilli araç kiralama işlemleri için bize ulaşabilirsiniz.

Midilli Turu ile Midilli adasında harika bir tatil sizi bekliyor. Size özel olarak feribot, otel, vergiler ve seyahat sigortası dahil olarak hazırlanmış tatil seçeneklerinden dilediğinizi alabilir, istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Neden Midilli'yi ziyaret etmelisiniz?

 • Sigri’deki 20 milyon yıllık taşlaşmış orman türünün tek örneği ve doğal tarih müzesiyle birlikte kesinlikle görülmeye değer.
 • Arkeoloji Müzesini ziyaret edin ve adanın zengin tarihi hakkında bilgi edinin.
 • Antik Midilli’yi keşfedin. Molyvos’taki Kaleyi, Moria’daki Roma su kemerini ve Mesa’daki arkeolojik alanı ziyaret edin.
 • Adada bulunan 14 şelalenin bir kısmını veya tamamını keşfedin ve etkileyici Eressos barajını ziyaret edin.

Midilli Limanı

Mytilene (Lesvos) Port
Port of Mytilene (Lesvos), Mytilene (Lesvos) Town, 81100, Greece.

Telephone: +30 2251037448
Fax: +30 2251047888

GPS Co-ordinates
26.5572 ° N, 39.1012 ° E